Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура
Информации за цени!

Сите цени објавени на веб сајтот се со вклучен ДДВ.
За дополителни информации за производите контактирајте не на email: info@hpstore.com.mk


HP Color Laser MFP 179fnw

19490.00 ден.
€ 317.69

Сериски број: 4ZB97A

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Нема

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 

Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА ДА

 

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 21/А4 стр/мин 
 Технологија на печатење Ласерски (колор)
 Број на бои 4 (black, magenta, cyan, yellow) - HP 117A Compatible Toner
 Макс. резолуција на печатење до 600 х 600 dpi
 Предвиден број на стр. месечно од 100 до 500 страни, макс 20.000
 Меморија 128MB
 Брзина на факс 33 kb/s
 Екран 2-line LCD
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање до 14 стр/мин ц/б
 Опции на скенер Scan to WSD, PC scan
 Резолуција на копирање 600 x 600
 Тип на скенер Flatbed, ADF (40 листа)
 Оптичка резолуција на скенирање 1200 dpi
 Максимална големина на скен 216 x 297 mm (216 x 356 mm ADF)
Информација за хартија
 Фиоки за хартија 1 х 150 листа
 Излезна фиока за хартија 1 х 50 листа
 Поддржани формати A4; A5; A6; B5; коверти
 Двострано печатење (дуплекс) мануелно
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци  Hi-speed USB 2.0 port, Fast Ethernet 10/100Base-Tx network port, Wireless 802.11 b/g/n
 Останати можности  HP ePrint; Apple AirPrint™; Mopria™-certified; Wireless Direct Printing; Mobile Apps
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија 60 - 220 gr/m2
 Димензии на производот 422 x 423 x 344 mm
 Тежина на производот 18 kg
 Содржина на пакувањето: Принтер, 4х тонери стартни (црн за 700 страни, колори за 500 страни) , струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, Readiris PRO text recognition software, УСБ кабел
Дополнителни услуги
 Инсталација на уредот ProMedia InstallPack

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise M528f

78990.00 ден./€ 1287.53
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro MFP 4103fdw

25990.00 ден./€ 423.63
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.