Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура

HP ScanJet Pro 2500 f1 Flatbed Scanner

Download Pdf
19990.00 ден.
€ 325.04

Сериски број: L2747A

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Скенери

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ


 
 Спецификација
 Тип на скенер Flatbed, ADF
 Оптичка резолуција на скенирање до 1200 dpi
 Bit depth 48 bit
 Нивоа на grayscale 256
 Брзина на скенирање на: 10 x 15 cm colour photo to file: about 6.8 sec for multiple image scan, up to 3.1 sec for single image scan; OCR A4 text page to Microsoft® Word: up to 28 sec for single image scan; 10 x 15 cm colour photo to share/e-mail: up to 21 sec for single image scan; A4 PDF to e-mail: up to 11 sec for single image scan
 Максимална големина на скен 216 x 297 mm
 Формат на скенираниот фајл PDF, PDF searchable, TIFF, TIFF compressed, JPG, BMP, PNG, FPX, GIF, PCX, RTF, TXT, HTML; Macintosh: PDF, TIFF, JPG, FPX, GIF, PICT, RTF, TXT, HTML
 Брзина на скенирање во Preview mode < 11 sek
 Контролен панел 5 buttons 
 Портови за поврзување со останати  
 уреди
Hi-Speed USB 2.0
 Автоматски додавач на хартија
до 50 листа; 20 стр/мин; максимална големина на скен 216 х 3100 мм
 Скенирање на слајдови и негативи /
 Компатибилност со ОS Windows 10, 8/8.1, 7, Mac OS X v10.9 (Mavericks), OS X v10.10 (Yosemite)
Софтвер, димензија и гаранција
 Вклучен софтвер
HP Scanner Device Driver, HP WIA Scan Driver, HP TWAIN Scan Driver (Certified), HP Scan, HP Scanner Tools Utility, HP Event (Button) Handler, HP Windows Installer, I.R.I.S. Readiris Pro, I.R.I.S. Cardiris, Nuance PaperPort, ArcSoft PhotoStudio, SDK (Software Development Kit), LPDF (file with link to download software)
 Димензии и тежина
451 x 351 x 122 mm; 4,3 kg
 Гаранција
1 година

 

 

 


СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP ScanJet Pro 4500 fn1 Netw...

44990.00 ден./€ 731.54
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP ScanJet Pro 3500 f1 Flatb...

26990.00 ден./€ 438.86
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.