Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура

HP Officejet 7110 Printer (А3+)

Download Pdf
9990.00 ден.
€ 162.44

Сериски број: C9299A

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Принтери

Залиха: Нема

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 

Принтер Скенер Копир Факс
ДА / / /

 

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 33/А4 стр/мин ц/б, 32 стр. мин колор
 Технологија на печатење Инкџет (колор)
 Број на бои 4 одделни кертриџи за секоја боја  (black, cyan, magenta, yellow)
 Макс. резолуција на печатење до 600 dpi, до 4800x1200 dpi  за колор
 Предвиден број на стр. месечно од 12.000 страни
 Меморија 32МБ
 Брзина на процесор /
 Оперативни системи Microsoft® Windows® 7, Windows Vista® (32 and 64-bit), Windows® XP 32-bit, Windows® XP Home, Windows® 2000, Windows® Foundation Server 2008, Windows® Small Business Server 2008 Standard Edition
Информација за хартија
 Фиоки за хартија 1 х 250
 Печатење без маргини да (макс 330 x 483 mm)
 Поддржани формати А3+; А3; A4; A5; A6; B5; коверти; макс 330 x 1118 mm
 Двострано печатење (дуплекс) мануелен
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци 1 х USB (2.0); 1 Ethernet, WiFi
 Опционални приклучоци /
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија до 250 гр/м2
 Димензии на производот со кутија (  ), без кутија ( 584 x 368 x 190 mm )
 Тежина на производот со кутија ( / ), надвор од кутија ( 8,5 кг ) 
 Содржина на пакувањето: Принтер, 4х кертриџи, 1х принт глава , струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација
 Гаранција: Стандардно 1 година, опционално 2 години...повеќе

 

 

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Designjet T520 36-in Prin...

109990.00 ден./€ 1788.46
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP DesignJet T830 24-in Mult...

185990.00 ден./€ 3024.23
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro M12a Printer

3790.00 ден./€ 61.63
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.