Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура

HP Officejet 7612 e-All-in-One

Download Pdf
9990.00 ден.
€ 162.44

Сериски број: G1X85A

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 

 
Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА ДА

 

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 15/А4 стр/мин ц/б, 8 стр. мин колор
 Технологија на печатење Инкџет (колор)
 Број на бои 4 (black, cyan, magenta, yellow), опционално XL кертриџи
 Макс. резолуција на печатење до 600х1200 dpi, до 4800x1200 dpi  за колор
 Предвиден број на стр. месечно од 200 до 800 страни, максимално 12.000 стр.
 Меморија на факс до 100 страни
 Брзина на факс 4 секунди за една страница (можност за испраќање колор документи)
 Оперативни системи Microsoft® Windows® 7/8, Windows Vista®, Windows XP® (SP2), Mac OS X v 10.5, v 10.6, Linux
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање до 9 стр/мин ц/б , до 6 стр/мин колор
 Зголемување.намалување на копија 25% - 400%
 Резолуција на копирање 600dpi - 1200dpi 
 Тип на скенер Flatbat, со автоматски додавач на хартија  за 35 листа
 Оптичка резолуција на скенирање до 4800 dpi ...48-bit
 Максимална големина на скен 356 мм x 216 мм од АДФ, 279 мм х 432 мм (А3 формат)
Информација за хартија
 Фиоки за хартија 1 х 150
 Печатење без маргини да (до А3+)
 Поддржани формати A3+, A4; A5; A6; B5; коверти
 Двострано печатење (дуплекс) Автоматски - стандардно вклучено
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци 1 USB 2.0, Memory card slots, Ethernet, Wireless 802.11b/g/n, RJ-11 fax
 Опционални приклучоци /
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија /
 Димензии на производот со кутија (  ), без кутија ( 624 x 689 x 297 mm mm )
 Тежина на производот со кутија ( / ), надвор од кутија ( 17.6 кг ) 
 Содржина на пакувањето: Принтер, 4х кертриџи, 1х принт глави , струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација
 

 

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro MFP M521dw

37990.00 ден./€ 617.72
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro MFP M435nw

45990.00 ден./€ 747.8
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP DeskJet 2130 All-in-One P...

2290.00 ден./€ 37.24
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.