Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура
Информации за цени!

Сите цени објавени на веб сајтот се со вклучен ДДВ.
За дополителни информации за производите контактирајте не на email: info@hpstore.com.mk


HP LaserJet MFP M236d

Download Pdf
9990.00 ден.
€ 162.84

Сериски број: 9YF94A

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Нема

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА НЕ

 

 Спецификација
 Брзина на печатење  макс. до 29/А4 стр/мин 
 Технологија на печатење  Ласерски (ц/б)
 Процесор, меморија  500MHz, 64MB
 Макс. резолуција на печатење  до 600 х 600 dpi
 Предвиден број на стр. месечно  од 200 до 2000 страни, макс 20.000 копии
 Оперативни системи  Windows 11; Windows 10; Windows 8; Windows 8.1; Windows 7; macOS 10.14 Mojave; macOS 10.15 Catalina; macOS 11 Big Sur; macOS 12 Monterey; Linux
 Потрошен материјал  HP 136A Original Toner; HP 136A Compatible Toner
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање  до 19 стр/мин ц/б
 Зголемување - намалување на копија  25% - 400%
 Резолуција на копирање/скенирање  600 х 600 dpi / 1200 х 1200
 Тип на скенер  Flatbat
 Оптичка резолуција на скенирање  до 1200 dpi ...24 bit
 Максимална големина на скен  216 x 297 mm
Информација за хартија
 Фиоки за хартија  1 х 150 листа
 Излезна фиока за хартија  1 х 100 листа
 Поддржани формати  A4; A5; A6; B5; коверти
 Двострано печатење (дуплекс)  да
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци  Hi-Speed USB 2.0 port
 Опционални приклучоци  /
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија  60- 163 gr/m2
 Димензии на производот  368 x 419 x 436 mm
 Тежина на производот  7,6 kg
 Содржина на пакувањето:  Принтер, 1х црн тонер стартен 700 стани, струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, Readiris PRO text recognition software, УСБ кабел

 

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro MFP M28a Pri...

7190.00 ден./€ 117.2
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Color Laser MFP 178nw

15490.00 ден./€ 252.49
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Color Laser MFP 179fnw

17890.00 ден./€ 291.61
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.