Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура

HP LaserJet Pro MFP M227sdn

Download Pdf
11990.00 ден.
€ 195.44

Сериски број: G3Q74A

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 

Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА НЕ

 

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 28/А4 стр/мин 
 Технологија на печатење Ласерски (ц/б)
 Број на бои 1 (black)
 Макс. резолуција на печатење до 1200 х 1200 dpi
 Предвиден број на стр. месечно од 250 до 2.500 страни, макс 30.000
 Меморија 256МB
 Потрошен материјал CF230X; HP30A; HP232
 Оперативни системи Windows 10, 8.1, 8, 7: 32-bit or 64-bit, MacOS X v10.12, 10.11, 10.10
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање до 25 стр/мин ц/б
 Зголемување.намалување на копија 25% - 400%
 Резолуција на копирање 600 х 600 dpi 
 Тип на скенер Flatbat, со автоматски додавач на хартија за 35 стр.
 Оптичка резолуција на скенирање до 1200 dpi
 Максимална големина на скен 297mm x 216 mm
Информација за хартија
 Фиоки за хартија 1 х 250 листа
 Излезна фиока за хартија до 150 листа
 Поддржани формати A4; A5; A6; B5; коверти
 Двострано печатење (дуплекс) автоматски
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци 1 x Hi-Speed USB 2.0 port; 1 10/100 Ethernet network port
 Опционални приклучоци /
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија 60- 163 gr/m2
 Димензии на производот со кутија (  ), без кутија ( 403 x 407 x 311 mm )
 Тежина на производот со кутија (13.2kg ), надвор од кутија (9.4 кг) 
 Содржина на пакувањето: Принтер, 1х црн тонер стартен , струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, УСБ кабел

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro MFP M28a Pri...

5990.00 ден./€ 97.64
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Color Laser MFP 178nw

15490.00 ден./€ 252.49
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Color Laser MFP 179fnw

17890.00 ден./€ 291.61
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.