Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура

HP Color LaserJet Pro MFP M281fdw

Download Pdf
17990.00 ден.
€ 292.52

Сериски број: T6B82A

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Нема

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 

Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА ДА

 

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 21/А4 стр/мин 
 Технологија на печатење Ласерски (колор)
 Број на бои 4 (black, magenta, cyan, yellow)
 Макс. резолуција на печатење до 600 х 600 dpi
 Предвиден број на стр. месечно од 150 до 2500 страни, макс 40.000
 Меморија 256MB
 Процесор 800МHz
 Екран 6,85 см ЛЦД колор
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање до 21 стр/мин ц/б
 Зголемување.намалување на копија 25% - 400%
 Резолуција на копирање 600 х 600 dpi 
 Тип на скенер Flatbat, ADF до 50 листа
 Оптичка резолуција на скенирање до 1200 dpi
 Максимална големина на скен 297mm x 216 mm
Информација за хартија
 Фиоки за хартија 1 х 250 листа
 Излезна фиока за хартија 1 х 100 листа
 Поддржани формати A4; A5; A6; B5; коверти
 Двострано печатење (дуплекс) автоматски
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци Hi-Speed USB 2.0 port; 1 Host USB; 1 built-in 10/100 Ethernet network connectivity with 1 х RJ-45 port, Wireless
 Останати можности HP ePrint, Wireless direct printing, Apple AirPrint™, Business Applications
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија 60- 220 gr/m2
 Димензии на производот со кутија (  ), без кутија ( 424 x 475 x 338 mm )
 Тежина на производот со кутија (  ), надвор од кутија ( 18,7 кг ) 
 Содржина на пакувањето: Принтер, 4х тонери стартни , струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, Readiris PRO text recognition software, УСБ кабел

 

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro MFP M521dw

41990.00 ден./€ 682.76
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro MFP M28a Pri...

5790.00 ден./€ 94.15
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP OfficeJet Pro 7720 Wide F...

9990.00 ден./€ 162.44
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.