Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура

HP Slate 7 - 2800

Download Pdf
7990.00 ден.
€ 129.92

Сериски број: Slate7

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Разно

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 
 
 Спецификација
 Процесор  ARM A9 dual-core CPU 1.6 GHz
 Меморија  1 GB, 8GB eMMC, Micro SD (up to 32)
 Специјални можности  Sensors: Light sensor, accelerometer, compass (magnetometer), and gyroscope
 Видео меморија  Shared system memory
 Дисплеј  7" XGA capacitive, multitouch screen with 18-bit color (1024 x 600)
 Графичка   Qualcomm Adreno core
 Интегрирана камера  Front-facing 3 megapixel webcam
 Аудио  Internal stereo speakers; Beats Audio
 Безжични уреди  Wi-Fi 802.11b/g/n with WPA, WPA2, WEP, 802.1X authentication
 Bluetooth wireless technology 2.1 + EDR with A2DP stereo Bluetooth support
 Тастатура  Виртуелна тастатура
 Надворешни портови
 1x charger/micro USB connector
 1x 3.5 mm stereo headset/headphone/microphone jack
 Димензии  197 x 116 x 10.7 mm
 Тежина  370 g
 Мултимедиа  Audio formats: DRM-free MP3, AAC, AAC+, eAAC+, AMR, QCELP, WAV; Video  
 formats: MPEG-4, H.263, H.264 
 GPS receiver  A-GPS (select models)
Оперативен систем и дополнителен софтвер
 Оперативен систем  Android 4.1
 Дополнителен софтвер
 /
 Гаранција

 

 

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Spectre USB-C™ Travel Doc...

6190.00 ден./€ 100.65
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

Kaspersky Anti-Virus

1300.00 ден./€ 21.14
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.