Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура

HP DesignJet T930 914mm Printer (L2Y21A)

Download Pdf
240990.00 ден.
€ 3918.54

Сериски број: L2Y21A

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Принтери

Залиха: Нема

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 

ПОБАРАЈ ПОНУДА

 Спецификациа
 Брзина на печатење макс. до 21 секунди за А1 формат или до 120 отпечатоци А1 за 1 час
 Технологија на печатење Термален инкџет (колор)
 Број на бои 6  одделни кертриџи за секоја боја (cyan, magenta, yellow, gray, Pk - Photo Black) и пигментна црна (МК)
 Макс. резолуција на печатење до 2400x1200 dpi 
 Големина на капка 6 pl (C, M, G, Pk), 9 pl (Mk, Y)
 Меморија 64GB / 320GB - Хард диск
 Јазик на печатење HP-GL/2, HP-RTL, TIFF, JPEG, CALS G4, HP-PCL3GUI, URF
 Капацитет на кертриџи: 130 мл 
Информација за хартија
 Дебелина за хартија до 300 гр./м2
 Печатење без маргини 5х5х5х5 милиметри
 Поддржани формати 210 x 914 mm / 279 x 914 mm roll
 Ширина на печатење 914 мм 
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци 1 х USB (2.0); 1 Ethernet (1000Base-T)
 Опционални приклучоци /
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија /
 Димензии на производот 1399 x 916 x 1110 mm
 Тежина на производот 87 kg
 Содржина на пакувањето: Принтер, 6х кертриџи, принт глава ,струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, УСБ кабел 

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Designjet T520 36-in Prin...

109990.00 ден./€ 1788.46
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro M15a Printer

3790.00 ден./€ 61.63
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP DesignJet T830 24-in Mult...

185990.00 ден./€ 3024.23
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.