Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура

HP DesignJet T830 24-in Multifunction Printer (F9A28A)

Download Pdf
185990.00 ден.
€ 3024.23

Сериски број: F9A28A

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Принтери

Залиха: Нема

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

ПОБАРАЈ ПОНУДА

Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА НЕ

 

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 26 секунди за А1 формат или 81 х А1 за еден час
 Технологија на печатење HP Themal Inkjet (колор)
 Број на бои 4 одделни кертриџи (Cyan, Magenta, Yellow, Matte Black- Pigment)
 Макс. резолуција на печатење 2400 x 1200 optimized dpi
 Меморија 1GB
 Јазик на печатење
  • TIFF, JPEG, CALS G4, HP-GL/2, HP-RTL, URF
 Mobile Printing можности HP ePrint, HP wireless direct printing, Apple AirPrint™
 Оперативни системи Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows Vista
Mac OS X v10.8 Mountain Lion, OS X v10.9 Mavericks, OS X v10.10 Yosemite
 Скенирање и копирање
 Брзина на скенирање до 11.43 cm/sec
 Зголемување.намалување на копија 50% - 400%
 Резолуција на копирање 600 dpi 
 Тип на скенер Sheetfed
 Максимална големина на скен 610 mm x 2.77 m
Информација за хартија
 Печатење без маргини  5 x 5 x 5 x 5 mm
 Поддржани формати 210 x 610 mm / 279 x 610 mm roll
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци
  • Gigabit Ethernet (1000Base-T), Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, USB Type A
 Опционални приклучоци /
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија 60 gr до 280 gr
 Димензии на производот 1098 x 629 x 1155 mm
 Тежина на производот 51 kg
 Содржина на пакувањето: Принтер, 4 х кертриџи, глава, постоље, струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, вклучен УСБ кабел

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Designjet T520 36-in Prin...

109990.00 ден./€ 1788.46
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro M15a Printer

3790.00 ден./€ 61.63
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.