Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура

HP ScanJet Pro 4500 fn1 Network Scanner

Download Pdf
44990.00 ден.
€ 731.54

Сериски број: L2749A

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Скенери

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 

 Спецификација
 Тип на скенер Flatbed, ADF
 Оптичка резолуција на скенирање до 1200 dpi
 Bit depth 48 bit
 Нивоа на grayscale 256
 Брзина на скенирање на: - OCR A4 (8.5 x 11 in) text page (ADF, 300 dpi, Color, RTF): 6.51 sec for single image scan; 4.45 sec for single image save. - A4 (8.5 x 11 in) to e-mail (ADF, 300 dpi, Color, PDF): 6.43 sec for single image scan; 1.56 sec for single image send. - OCR A4 (8.5 x 11 in) text page (Flatbed, 300 dpi, Color, RTF): 7.89 sec for single image scan; 4.43 sec for single image save. - A4 (8.5 x 11 in) to e-mail (Flatbed, 300 dpi, Color, PDF): 7.89 sec for single image scan; 1.39 sec for single image send
 Максимална големина на скен 216 x 297 mm
 Формат на скенираниот фајл PDF, PDF searchable, TIFF, TIFF compressed, JPG, BMP, PNG, FPX, GIF, PCX, RTF, TXT, HTML; Macintosh: PDF, TIFF, JPG, FPX, GIF, PICT, RTF, TXT, HTML
 Контролен панел
  • 2.8-in (7.11-cm) Touchscreen, Buttons (Back, Home, Help)
 Портови за поврзување со останати  
 уреди
  • USB 2.0 and USB 3.0 (SuperSpeed) ; Built-in Fast Ethernet 10/100/1000Base-TX 
 Автоматски додавач на хартија до 50 листа; 30 стр/мин; максимална големина на скен 216 х 3100 мм
 Скенирање на слајдови и негативи /
 Компатибилност со ОS Win 7 or higher ; Mac: OS X El Capitan 10.11
Софтвер, димензија и гаранција
 Вклучен софтвер
  • HP Scanner Device Driver HP WIA scan driver HP TWAIN scan Driver HPScan HPScanner Tools Utility HP Windows InstallerI.R.I.S. Readiris ProI.R.I.S. Cardiris Nuance Paper PortISIS driver Kofax VRS
 Димензии и тежина 520 x 387 x 145 mm; 5.98 kg
 Гаранција 1 година

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP ScanJet Pro 2500 f1 Flatb...

19990.00 ден./€ 325.04
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP ScanJet Pro 3500 f1 Flatb...

26990.00 ден./€ 438.86
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.