Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура

HP DesignJet T530 36-in Printer (5ZY62A)

Download Pdf
149990.00 ден.
€ 2438.86

Сериски број: 5ZY62A

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Принтери

Залиха: Нема

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

ПОБАРАЈ ПОНУДА

 

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 27 секунди за А1 формат; 70 х А1 за еден час
 Технологија на печатење Термален инкџет (колор)
 Број на бои 4 одделни кертриџи за секоја боја (cyan, magenta, yellow) и пигментна црна (МК)
 Макс. резолуција на печатење до 2400 x 1200 dpi 
 Големина на капка 5,5 pl (C, M, Y), 12 pl (Bk)
 Меморија 1GB
 Постоље вклучено со овој модел
 Капацитет на кертриџи: 80 ml за црн кертриџ, 29 ml за колор кертриџи
Информација за хартија
 Дебелина за хартија 60 до 280 gr/m2
 Печатење без маргини 5 х 5 х 5 х 5 mm
 Поддржани формати 914 х 1897 mm
 Ширина на печатење 914 mm
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци Fast Ethernet (100Base-T), Hi Speed USB 2.0; Wi-Fi
 Опционални приклучоци Direct print from mobile Apps Android and Chrome OS, HP Smart App from iOS
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија 0,3 mm
 Димензии на производот со постоље 1292 х 530 x 932 mm
 Тежина на производот 30.5 kg
 Содржина на пакувањето: Принтер, 4х кертриџи, принт глава, струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, УСБ кабел - Инсталација и испорака е вклучена

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP DesignJet T525 36-in Prin...

109990.00 ден./€ 1788.46
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro M15a Printer

3490.00 ден./€ 56.75
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP DesignJet T830 24-in Mult...

299990.00 ден./€ 4877.89
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.