Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура

HP Designjet T795 44-in Printer

Download Pdf
159990.00 ден.
€ 2601.46

Сериски број: CR649C

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Принтери

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ


ПОБАРАЈ ПОНУДА

Спецификација

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 28 секунди за А1 формат или do 37m2 за еден час
 Технологија на печатење Термален инкџет (колор)
 Број на бои 6  одделни кертриџи за секоја боја (cyan, magenta, yellow, gray, Pk - Photo Black) и
пигментна црна (МК)
 Макс. резолуција на печатење до 2400x1200 dpi 
 Големина на капка 6 pl (C, M, G, Pk), 9 pl (Mk, Y)
 Меморија 8 ГB
 Постоље вклучено со овој модел
 Капацитет на кертриџи: 130 мл за големо полнење, 69 мл за мало полнење
Информација за хартија
 Дебелина за хартија до 328 гр./м2
 Печатење без маргини 5х5х5х5 милиметри
 Поддржани формати 1118х1676 мм, максимална должина на принт од ролна 91 метар
 Ширина на печатење 1118 мм
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци 1 х USB (2.0); 1 Ethernet, Parallel port
 Опционални приклучоци HP Jetdirect EIO print servers
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија 0,8 мм
 Димензии на производот со кутија ( 1770 х 701 х 1050 мм ), без кутија ( 1930 х 766 x 770 мм )
 Тежина на производот со кутија ( 103 кг. ), надвор од кутија ( 81.6 кг ) 
 Содржина на пакувањето: Принтер, 6х кертриџи, 3х принт глави , струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, УСБ кабел - Инсталација и испорака е вклучена

 

 

 

 

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Designjet T520 36-in Prin...

109990.00 ден./€ 1788.46
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro M15a Printer

3790.00 ден./€ 61.63
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP DesignJet T830 24-in Mult...

185990.00 ден./€ 3024.23
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.