Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура

HP OfficeJet 7612 Wide Format e-All-in-One

8990.00 ден.
€ 146.18

Сериски број: G1X85A

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Нема

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 
 
Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА ДА

 

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 30/А4 стр/мин ц/б, 26/А4 стр/мин колор
 Технологија на печатење Thermal Inkjet
 Број на бои 4 (black, cyan, magenta, yellow), опционално XL кертриџи 
Капацитет на XL кертриџите:
Црна (1.500 стр), Магента (825 стр), Жолта (825 стр), Циан (825 стр.)
 Макс. резолуција на печатење до 600х1200 dpi, до 4800x1200 dpi  за колор
 Предвиден број на стр. месечно од 200 до 800 страни, максимално 12.000 стр.
 Меморија на факс до 100 страни
 Брзина на факс 4 секунди за една страница (можност за испраќање колор документи)
 Оперативни системи Windows 10, 8.1, 8, 7: 32-bit/64-bit, Windows Vista: 32-bit only, OS X v10.11 El Capitan, OS X v10.10 Yosemite, OS X v10.9 Mavericks
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање до 33 стр/мин ц/б , до 28 стр/мин колор
 Зголемување-намалување на копија 25% - 400%
 Резолуција на копирање 600dpi
 Тип на скенер Flatbat, со автоматски додавач на хартија  за 35 листа
 Оптичка резолуција на скенирање до 4800 dpi ...48-bit
 Максимална големина на скен 356 мм x 216 мм
Информација за хартија
 Фиоки за хартија 1 х 250
 Печатење без маргини да (до А3+)
 Поддржани формати A3+, A4; A5; A6; B5; коверти
 Двострано печатење (дуплекс) Автоматски A4
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци USB 2.0 with compatibility with USB 3.0, Memory card slots, Ethernet, Wireless 802.11b/g/n, RJ-11 fax
 Опционални приклучоци /
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија 60-105 gr/m2
 Димензии на производот со кутија (  ), без кутија ( 625 x 690 x 297 mm )
 Тежина на производот  17.6 кг
 Содржина на пакувањето: Принтер, 4х кертриџи, 1х принт глава , струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro MFP M521dw

41990.00 ден./€ 682.76
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro MFP M28a Pri...

5790.00 ден./€ 94.15
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP OfficeJet Pro 7720 Wide F...

9990.00 ден./€ 162.44
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.