Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура
Информации за цени!

Сите цени објавени на веб сајтот се со вклучен ДДВ.
За дополителни информации за производите контактирајте не на email: info@hpstore.com.mk


HP PageWide Color MFP 774dn

Download Pdf
149990.00 ден.
€ 2444.82

Сериски број: 4PZ43EA

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 
 
Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА НЕ

 

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 55/А4 стр/мин ц/б, 55/А4 стр/мин колор - 8 сек. прва страна
 Технологија на печатење HP Pagewide Technology with pigmented inks
 Број на бои 4 (black, cyan, magenta, yellow), опционално XL кертриџи 
Капацитет на XL кертриџите:
Црна (20.000 стр), Магента (16.000 стр), Жолта (16.000 стр), Циан (16.000 стр.)
 Макс. резолуција на печатење до 1200 dpi, до 2400x1200 dpi  за колор
 Предвиден број на стр. месечно од 2500 до 15000 страни за печатење, максимум 75000 стр. месечно
 Дисплеј 4.3" CGD (Colour Graphic Display) with IR touchscreen; USB 2.0 port
 Принт јазици HP PCLXL (PCL6), PCL5, native PDF, HP Postscript Level 3 emulation, PJL, JPEG, PCLM
 Оперативни системи Android, Linux Boss, Linux Debian, Linux Fedora, Linux Mint, Linux Red Hat Enterprise, Linux SUSE, Linux Ubuntu, OS macOS 10.12 Sierra, OS X 10.10 Yosemite, OS X 10.11 El Capitan, UNIX, Windows 10 all 32/64-bit, Windows 7 all 32/64-bit editions, Windows 8/8.1 all 32/64-bit editions, Windows Vista all 32-bit editions, Windows XP SP3 32-bit editions.
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање/скенирање до 35 стр/мин А4
 Зголемување.намалување на копија 25% - 400%
 Резолуција на копирање 600-1200 dpi 
 Тип на скенер ADF, Flatbat, дуплекс, scan to email, scan to network folder, scan to USB
 Оптичка резолуција на скенирање до 4800 dpi ...48-bit
 Максимална големина на скен 280mm x 432mm
Информација за хартија
 Фиоки за хартија 1 х 550 листа + 100 листа мануелна фиока 
 Автоматски додавач за хартија 100 листа
 Поддржани формати RA3; A3; 8K: 273 x 394 mm, 270 x 390 mm, 260 x 368 mm; B4 (JIS); Oficio 216 x 340 mm; C4; SRA4; RA4 - R; Arch A-R; A4/3; A4 - R; 16K; 197 x 273 mm - R, 195 x 270 mm - R; Executive - R; A5 - R; 16K: 184 x 260 mm - R; B5 (JIS) - R; Arch A; Statement; RA4; A4; 16K: 197 x 273 mm, 195 x 270 mm, 184 x 260 mm; Executive; B5 (JIS); B6 (JIS); 10 x 15 cm; A5; A6; Custom-sized media; Envelopes; Envelope B5; Envelope #10; Envelope C5; Envelope #9; Envelope DL; Envelope Monarch; Envelope C6; Cards; A6 Index card; Custom-sized media; Photo Media ADF: A3; Ledger; B4-JIS; A4; B5-JIS; A5; B6-JIS; A6
 Двострано печатење (дуплекс) да, автоматски
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци 2 Hi-Speed USB 2.0 Host; 1 Hi-Speed USB 2.0 Device; 1 Gigabit Ethernet 10/100/1000T network
 Опционални приклучоци види PDF
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија од 60 до 300 гр.
 Димензии на производот 604 x 604 x 664 mm
 Тежина на производот 65 кг
 Содржина на пакувањето: HP PageWide Color MFP 774dn Printer; HP Setup Ink Cartridges (yield after setup 8,000 pages CMY and 10,000 Black); Installation guide; Support flyer; Documentation on CD; Power cord

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Color Laser MFP 178nw

15490.00 ден./€ 252.49
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Color Laser MFP 179fnw

19490.00 ден./€ 317.69
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP OfficeJet Pro 7720 Wide F...

13490.00 ден./€ 219.89
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.