Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура
Информации за цени!

Сите цени објавени на веб сајтот се со вклучен ДДВ.
За дополителни информации за производите контактирајте не на email: info@hpstore.com.mk


HP Color Laser 150nw

10990.00 ден.
€ 179.14

Сериски број: 4ZB95A

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Принтери

Залиха: Нема

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 

 
Принтер Скенер Копир Факс
ДА / / /

 

 Спецификација
 Брзина на печатење до 18 стр/мин ц/б, 4 стр/мин колор
 Технологија на печатење Ласерски (колор) - 4 индивидуални тонери - HP 117A Compatible Toner
 Потребно време за прва страна 12 секунди 
 Макс. резолуција на печатење до 600 х 600
 Предвиден број на стр. месечно до 20.000 страни (150 до 500 стр.)
 Меморија 64MB
 Брзина на процесор 400 MHz
 Фиоки за хартија 1 х 150 листа
 Излезна фиока за хартија 1 х 50 листа
 Поддржани формати A4; A5; A6; B5; коверти
 Двострано печатење (дуплекс) Мануелно
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци
 Hi-Speed USB 2.0 port, Fast Ethernet 10/100Base-TX network port, Wireless 802.11 b/g/n
 Опционални приклучоци/ Мобилити  Apple AirPrint™,Google Cloud Print™,Mobile AppsMopria™,Certified Wi-Fi® Direct printing
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија од 60 гр. до 220 гр/м2
 Димензии на производот 382 x 398 x 274 mm
 Тежина на производот 13 кг
 Содржина на пакувањето: Принтер, 4 х стартни тонери -700 pages Black, 500 pages Cyan, Yellow, Magenta, струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, УСБ кабел е вклучен со овој модел
Дополнителни услуги
 Инсталација на уредот ProMedia InstallPack

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP DesignJet T230 24-in Prin...

42990.00 ден./€ 700.73
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet M111a Printer

4190.00 ден./€ 68.3
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP DesignJet T1700 44-in Pri...

214990.00 ден./€ 3504.32
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.