Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура

HP LaserJet Pro MFP M130nw

6790.00 ден.
€ 110.41

Сериски број: G3Q58EA

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Нема

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА НЕ

 

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 22/А4 стр/мин 
 Технологија на печатење Ласерски (ц/б)
 Број на бои 1 (black)
 Макс. резолуција на печатење до 600 х 600 dpi, FastRes 1200
 Предвиден број на стр. месечно од 150 до 1500 страни, макс 10.000 копии (капацитет на тонер 1.600 стр.)
 Меморија на факс /
 Брзина на факс 3 секунди за една страница (можност за испраќање колор документи)
 Оперативни системи Microsoft® Windows® 7/10, Windows Vista®, Windows® XP, Windows® Server 2008, Windows® Server 2003; Mac OS X v 10.4, v 10.5, v 10.6; Linux 
 Потрошен материјал  HP CF217A OriginalHP217 CompatibleHP219 Imaging Drum
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање до 20 стр/мин ц/б
 Зголемување.намалување на копија 25% - 400%
 Резолуција на копирање/скенирање 600 х 600 dpi / 1200 х 1200
 Тип на скенер Flatbat, со автоматски додавач на хартија за 35 стр.
 Оптичка резолуција на скенирање до 1200 dpi ...24 bit
 Максимална големина на скен 297mm x 216 mm
Информација за хартија
 Фиоки за хартија 1 х 150 листа
 Излезна фиока за хартија 1 х 100 листа
 Поддржани формати A4; A5; A6; B5; коверти
 Двострано печатење (дуплекс) не
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци Hi-Speed USB 2.0 port; 10/100Base-T Ethernet network port; Wi-Fi 802.11b/g/n
 Опционални приклучоци /
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија 60- 163 gr/m2
 Димензии на производот со кутија (  ), без кутија ( 398 x 288 x 231 мм)
 Тежина на производот со кутија ( /  ), надвор од кутија ( 7,6 кг ) 
 Содржина на пакувањето: Принтер, 1х црн тонер стартен, drum unit , струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, Readiris PRO text recognition software, УСБ кабел

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro MFP M521dw

41990.00 ден./€ 682.76
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise MFP M...

89990.00 ден./€ 1463.25
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro MFP M28a Pri...

5790.00 ден./€ 94.15
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.