Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура
Информации за цени!

Сите цени објавени на веб сајтот се со вклучен ДДВ.
За дополителни информации за производите контактирајте не на email: info@hpstore.com.mk


HP 255 G8 (4K800EA)

45990.00 ден.
€ 749.63

Сериски број: 4K800EA_I

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Лаптопи

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

Спецификација
 Процесор  AMD Ryzen 7 5700U (1.8GHz, up to 4.3GHz max boost, 8MB L3 cache, 8 cores)
 RAM Меморија  16GB DDR4 3200MHz (2x8GB)
 Графичка картица  AMD Radeon™ Graphics
 Видео меморија  /
 Хард диск  512GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD
 Мултимедија драјв  /
 Монитор  15.6" HD (1920 x 1080), narrow bezel, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC
 Мрежна карта  Realtek RTL8111HSH-CG 10/100/1000 GbE NIC
 Безжични уреди  Intel Wi-Fi 6 AX200 Bluetooth 5.2
 Тастатура  Full-size keyboard with numeric keypad
 Надворешни портови
 2 Super Speed USB Type-A 5Gbps signaling rate; 1 SuperSpeed USB Type-C® 5Gbps signaling rate; 1 RJ-45; 1 headphone/microphone combo; 1 HDMI 1.4b; 1 AC power
 Димензии  358 x 242 x 20 mm
 Тежина  1,74 kg
 Безбедност  TPM 2.0
 Напојување  45W AC Adapter, 3-cell, 41WH Lithium-Ion Battery
Оперативен систем и дополнителен софтвер
 Оперативен систем  Windows 11 Professional 64-bit
 Боја
 Silver
 Гаранција  1 година

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP EliteBook 850 G8 (401F0EA...

74990.00 ден./€ 1222.33
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP 250 G8 (27J87EA)

39990.00 ден./€ 651.83
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP ProBook 450 G8 (32N93EA)

47490.00 ден./€ 774.08
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.