Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура
Информации за цени!

Сите цени објавени на веб сајтот се со вклучен ДДВ.
За дополителни информации за производите контактирајте не на email: info@hpstore.com.mk


HP ProBook 450 G8 (32N93EA)

Download Pdf
47490.00 ден.
€ 774.08

Сериски број: 32N93EA

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Лаптопи

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 

Спецификација
 Процесор  Intel® Core™ i5-1135G7 (upto 4.2GHz Intel® Turbo Boost, 8MB L3cache, 4 cores)
 RAM Меморија  16GB DDR4 3200 (1x16GB, 2xSODIMM) 
 Графичка картица  Intel® Iris® Xᵉ Graphics
 Видео меморија  /
 Хард диск  512GB PCIe® NVMe™ SSD
 Мултимедија драјв  /
 Монитор  15.6", FHD (1920 x 1080), IPS, narrow bezel, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC
 Мрежна карта  Realtek 10/100/1000 GbE NIC
 Безжични уреди  Intel® AX201 Wi-Fi 6 (2x2) and Bluetooth® 5 combo, non-vPro®
 Тастатура  HP Premium Keyboard – spill-resistant, numeric keypad
 Надворешни портови  2 x SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate (1 charging, 1 power); 1 x Super Speed USB Type-C® 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4); 1 x headphone/microphone combo; 1 x HDMI 1.4b; 1 x RJ-45; 1 x microSD
 Димензии  359 x 233 x 19 mm
 Тежина  1,74 kg
 Безбедност  Absolute persistence module, HP DriveLock and Automatic DriveLock
 Напојување  HP Smart 45W External AC power adapter, 3-cell 45WHr Lithium-Ion Battery
Оперативен систем и дополнителен софтвер
 Оперативен систем  FreeDOS
 Боја  Pike silver aluminum
 Гаранција  1 година

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP EliteBook 850 G8 (401F0EA...

67990.00 ден./€ 1108.23
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP ProBook 450 G9 (6S6Y9EA)

49990.00 ден./€ 814.83
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP 250 G8 (27J87EA)

39990.00 ден./€ 651.83
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.