Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура

HP DesignJet T2530 914mm Multifunction Printer (L2Y25A)

514990.00 ден.
€ 8373.82

Сериски број: L2Y25A

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Принтери

Залиха: Нема

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

ПОБАРАЈ ПОНУДА

Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА НЕ

 

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 21 секунди за А1 формат или 120 х А1 за еден час
 Технологија на печатење HP Themal Inkjet (колор)
 Број на бои  6  одделни кертриџи за секоја боја (cyan, magenta, yellow, gray, Pk - Photo Black) и пигментна црна (МК)
 Макс. резолуција на печатење 2400 x 1200 optimized dpi
 Меморија 128GB / 500GB - Хард диск
 Јазик на печатење
  • HP-GL/2, HP-RTL, TIFF, JPEG, CALS G4, HP-PCL3GUI, URF
 Mobile Printing можности HP ePrint, Apple AirPrint™
 Оперативни системи Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows Vista
Mac OS X v10.8 Mountain Lion, OS X v10.9 Mavericks, OS X v10.10 Yosemite
 Скенирање и копирање
 Брзина на скенирање до 19.05 cm/sec
 Зголемување.намалување на копија 25% - 400%
 Резолуција на копирање 600 dpi 
 Тип на скенер Sheetfed
 Максимална големина на скен 914 mm x 12.000 mm
Информација за хартија
 Печатење без маргини  3 x 3 x 3 x 3 mm
 Поддржани формати 210 x 279 mm - 914 x 1219 mm roll
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци
  • Gigabit Ethernet (1000Base-T)
 Опционални приклучоци /
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија /
 Димензии на производот 1399 x 916 x 1110 mm
 Тежина на производот 112 kg
 Содржина на пакувањето: Принтер, 6 х кертриџи, глава, струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, вклучен УСБ кабел

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Designjet T520 36-in Prin...

109990.00 ден./€ 1788.46
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro M15a Printer

3690.00 ден./€ 60
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP DesignJet T830 24-in Mult...

185990.00 ден./€ 3024.23
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.