Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура

HP 290 G3 Microtower PC (8VR92EA)

Download Pdf
20490.00 ден.
€ 333.99

Сериски број: 8VR92EA_I

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Десктопи

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 Спецификација
 Процесор  Intel® Core™ i3-9100 (3.6 GHz base frequency, up to 4.2 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB cache, 4 cores)
 RAM Меморија  8GB DDR4 SDRAM 2666MHz (1x8GB)
 Графичка картица   Intel® UHD Graphics 630
 Видео меморија  /
 Хард диск  256GB PCIe® NVMe™ SSD
 Мултимедија драјв  HP 9.5 mm Slim DVD-Writer
 Монитор  HP 22w Monitor - Опција
 Мрежна карта  LANIntegrated 10/100/1000M GbE
 Безжични уред /
 Тастатура  HP USB Business Slim Keyboard; HP USB Optical Mouse
 Надворешни / Внатрешни портови Напред: 1 headphone/microphone; 4 USB 3.1 Gen 1; 1 SD 3in1 card reader 
Назад: 1 audio-in;1 audio-out; 1  HDMI; 1 VGA; 1 RJ-45; 4 USB 2.0
Внатрешни: 1 Full-height PCIe; 1 PCIe x1; 1 PCIe x16; 2 M.2
 Димензии 155 x 303 x 337 мм
 Тежина  4,7kg
 Безбедност  Integrated accessories cable lock, Lock slot, Trusted Platform Module (TPM) 2.0
 Напојување  180W
Оперативен систем и дополнителен софтвер
 Оперативен систем  Free DOS 2.0
 Спецификација од производителот  Комплетна спецификација
 Гаранција  1 година, можност за продолжена гаранција 3 години

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP ProDesk 400 G5 (4CZ61EA)

27690.00 ден./€ 451.34
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP 24 All-in-One PC 24-f0036...

30990.00 ден./€ 505.13
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP 290 G2 Microtower PC (4HS...

18990.00 ден./€ 309.54
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.