Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура

HP ProBook 440 G7 (9HR46EA)

Download Pdf
45490.00 ден.
€ 741.48

Сериски број: 9HR46EA

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Лаптопи

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

Спецификација
 Процесор  Intel® Core™ i5-10210U (1.6GHz up to 4.2GHz Turbo Boost, 6MB cache, 4 cores)
 RAM Меморија  8GB DDR4 2666MHz (1x8GB) доплата за RAM меморија 4GB; 8GB; 16GB
 Графичка картица  Intel® UHD Graphics 620
 Видео меморија  NVIDIA® GeForce® MX130 (2 GB DDR5 dedicated)
 Хард диск  256GB NVMe M.2 SSD
 Мултимедија драјв  /
 Монитор  14" diagonal FHD IPS eDP anti-glare slim, 250 nits, 45% NTSC (1920 x 1080)
 Мрежна карта  Realtek 10/100/1000 GbE NIC
 Безжични уреди  Intel® AX201 Wi-Fi 6 (2x2) and Bluetooth® 5 Combo, non-vPro™
 Тастатура  HP Premium Keyboard, spill-resistant
 Надворешни портови  1 USB 3.1 Type-C™ Gen 1 (Power delivery, DisplayPort™);2 USB 3.1 Gen 1;1 HDMI 1.4b;1 RJ-45;1 headphone/microphone combo;1 AC power; USB 2.0 (powered port)
 Димензии  324 x 237 x 18 mm 
 Тежина  1,6 kg
 Безбедност  Power-on password, Accepts 3rd party security lock devices, Kensington
 MicroSaver lock slot 
 Напојување  65W AC Adapter, 3-cell 45WHr Lithium-Ion Battery
Оперативен систем и дополнителен софтвер
 Оперативен систем  Windows 10 Pro 64-bit
 Дополнителен софтвер
 /
 Гаранција  Стандардно 1 година, опционално 2 години гаранција

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP ProBook 430 G6 (6HL44EA)

39990.00 ден./€ 651.83
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP ProBook 450 G7 (8MH13EA)

43490.00 ден./€ 708.88
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP ProBook 440 G7 (8MH20EA)

43990.00 ден./€ 717.03
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.