Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура
Информации за цени!

Сите цени објавени на веб сајтот се со вклучен ДДВ.
За дополителни информации за производите контактирајте не на email: info@hpstore.com.mk


HP LaserJet Pro MFP M28a Printer

Download Pdf
5990.00 ден.
€ 97.64

Сериски број: W2G54A

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА НЕ

 

 Спецификација
 Брзина на печатење 18/А4 стр/мин 
 Технологија на печатење Ласерски (ц/б)
 Број на бои 1 (black) - 1.000 страни 
 Макс. резолуција на печатење до 600 х 600 dpi
 Предвиден број на стр. месечно 100 до1.000 - макс. 8.000 страни месечно
 Меморија 32MB
 Процесор 500MHz
 Оперативни системи Windows® 10, 8.1, 8, 7: 32/64-bit, 2 GB available hard disk space, CD-ROM/DVD drive or Internet connection, USB port, Internet Explorer. Apple® macOS High Sierra (v10.13), macOS Sierra (v10.12), OS X EI Capitan (v10.11)
 Потрошен материјал  HP CF244A; HP244A
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање до 18 стр/мин ц/б
 Зголемување.намалување на копија 25% - 400%
 Резолуција на копирање/скенирање 600 х 400 dpi  /up to 1200 dpi
 Тип на скенер Flatbat
 Оптичка резолуција на скенирање 1200 dpi ...24 bit
 Максимална големина на скен 297mm x 216 mm
Информација за хартија
 Фиоки за хартија 1 х 150 листа
 Излезна фиока за хартија 1 х 100 листа
 Поддржани формати A4; A5; A6; B5; коверти
 Двострано печатење (дуплекс) не
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци Hi-Speed USB 2.0 port
 Опционални приклучоци /
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија 65- 120 gr/m2
 Димензии на производот 360 x 427 x 347 мм
 Тежина на производот 5.40kg
 Содржина на пакувањето: Принтер, 1х црн тонер стартен 500 страни, струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, УСБ кабел

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Color Laser MFP 178nw

15490.00 ден./€ 252.49
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Color Laser MFP 179fnw

17890.00 ден./€ 291.61
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.