Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура

HP Color LaserJet Pro M255dw

Download Pdf
13490.00 ден.
€ 219.89

Сериски број: 7KW64A

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Принтери

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 

Принтер Скенер Копир Факс
ДА / / /

 

 Спецификација
 Брзина на печатење до 21/А4 стр. ц/б, 21 стр/мин колор
 Технологија на печатење Ласерски (колор) 
 Потребно време за прва страна 10 секунди 
 Макс. резолуција на печатење до 600 х 600
 Предвиден број на стр. месечно до 40.000 страни (150 to 2500 стр.)
 Меморија 256 MB
 Брзина на процесор 800 MHz
 Оперативни системи Win10, Win8.1, Win 8 Basic, Win8 Pro, Win8 Enterprise, Win8 Enterprise N, Win7 Starter Edition SP1, UPD Win7 Ultimate, Mobile OS, iOS, Android, Mac, Apple® macOS Sierra v10.12, Apple® macOS High Sierra v10.13, Apple® macOS Mojave v10.14, Discrete PCL6 Printer Driver
 Потрошен матријал  HP 207A Compatible Toner
Информација за хартија
 Фиоки за хартија 1 х 250 листа
 Излезна фиока за хартија 1 х 100 листа
 Поддржани формати A4; A5; A6; B5; коверти
 Двострано печатење (дуплекс) Автоматски
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци Hi-Speed USB 2.0 port; built-in Fast Ethernet 10/100Base-TX network port; 802.11n 2.4/5GHz wireless; Walkup host USB port
 Опционални приклучоци/ Мобилити Apple AirPrint™; Google Cloud Print™; HP ePrint; HP Smart App and other mobile Apps; Mopria™ Certified; ROAM capable for easy printing; Wi-Fi® Direct printing
 Макс. дебелина на хартија од 60 гр до 220 гр/м2
 Димензии на производот 392 x 475 x 297 mm
 Тежина на производот 15 кг
 Содржина на пакувањето: Принтер, 4 х (стартен) тонер кертриџ , струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, УСБ Кабел е вклучен со овој модел

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP DesignJet T630 24-in Prin...

74990.00 ден./€ 1222.33
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro M15a Printer

3390.00 ден./€ 55.26
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP DesignJet T650 36-in Prin...

115990.00 ден./€ 1890.63
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.