Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура
Информации за цени!

Сите цени објавени на веб сајтот се со вклучен ДДВ.
За дополителни информации за производите контактирајте не на email: info@hpstore.com.mk


HP DesignJet T230 24-in Printer (5HB07A)

Download Pdf
42990.00 ден.
€ 700.73

Сериски број: 5HB07A

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Принтери

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

ПОБАРАЈ ПОНУДА

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 35 секунди за А1 формат; 68 х А1 за еден час
 Технологија на печатење Термален инкџет (колор)
 Број на бои 4 одделни кертриџи (cyan, magenta, yellow) и пигментна црна (МК)
 Макс. резолуција на печатење до 2400 x 1200 dpi 
 Големина на капка 5,5 pl (C, M, Y), 12 pl (Bk)
 Меморија 512MB
 Постоље не
 Капацитет на кертриџи: 80 ml за црн кертриџ, 29 ml за колор кертриџи
Информација за хартија
 Дебелина за хартија 60 до 280 gr/mroll, 60 до 220 gr/m2 sheet feeder
 Печатење без маргини 5 х 5 х 5 х 5 mm
 Поддржани формати 610 х 1897 mm
 Ширина на печатење 610 mm
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци Gigabit Ethernet (1000Base-T), Hi-Speed USB 2.0, Wi-Fi 802.11a/b/g/n, Wi-Fi Direct
 Опционални приклучоци Direct print from mobile Apps Android and Chrome OS, HP Smart App from iOS
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија 0,3 mm
 Димензии на производот 1013 х 440 x 285 mm
 Тежина на производот 28 kg
 Содржина на пакувањето: Принтер, 4х кертриџи, принт глава, струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, УСБ кабел - Испорака е вклучена во цената
Дополнителни услуги
 Инсталација на уредот ProMedia InstallPack LFP

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet M111a Printer

4190.00 ден./€ 68.3
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP DesignJet T1700 44-in Pri...

214990.00 ден./€ 3504.32
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.