Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура
Информации за цени!

Сите цени објавени на веб сајтот се со вклучен ДДВ.
За дополителни информации за производите контактирајте не на email: info@hpstore.com.mk


HP LaserJet MFP M236dw

Download Pdf
9790.00 ден.
€ 159.58

Сериски број: 9YF95A

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА НЕ

 

 Спецификација
 Брзина на печатење  макс. до 29/А4 стр/мин 
 Технологија на печатење  Ласерски (ц/б)
 Процесор, меморија  500MHz, 64MB
 Макс. резолуција на печатење  до 600 х 600 dpi
 Предвиден број на стр. месечно  од 200 до 2000 страни, макс 20.000 копии
 Оперативни системи  Windows 11; Windows 10; Windows 8; Windows 8.1; Windows 7; macOS 10.14 Mojave; macOS 10.15 Catalina; macOS 11 Big Sur; macOS 12 Monterey; Linux
 Потрошен материјал  HP 136A Original TonerHP 136A Compatible Toner
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање  до 19 стр/мин ц/б
 Зголемување - намалување на копија  25% - 400%
 Резолуција на копирање/скенирање  600 х 600 dpi / 1200 х 1200
 Тип на скенер  Flatbat
 Оптичка резолуција на скенирање  до 1200 dpi ...24 bit
 Максимална големина на скен  216 x 297 mm
Информација за хартија
 Фиоки за хартија  1 х 150 листа
 Излезна фиока за хартија  1 х 100 листа
 Поддржани формати  A4; A5; A6; B5; коверти
 Двострано печатење (дуплекс)  да
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци  Hi-Speed USB 2.0; Fast Ethernet 10/100Base-TX; 1 Dual-band (2.4/5.0GHz) Wireless 802.11b/g/n with Bluetooth® Low Energy
 Опционални приклучоци  Apple AirPrint™; HP Smart App; Mopria™ Certified; Wi-Fi® Direct Printing
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија  60- 163 gr/m2
 Димензии на производот  368 x 419 x 436 mm
 Тежина на производот  7,6 kg
 Содржина на пакувањето:  Принтер, 1х црн тонер стартен 700 стани, струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, Readiris PRO text recognition software, УСБ кабел
Дополнителни услуги
 Инсталација на уредот ProMedia InstallPack

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise M528f

78990.00 ден./€ 1287.53
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro MFP 4103fdw

25990.00 ден./€ 423.63
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Color Laser MFP 179fnw

19490.00 ден./€ 317.69
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.