Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура
Информации за цени!

Сите цени објавени на веб сајтот се со вклучен ДДВ.
За дополителни информации за производите контактирајте не на email: info@hpstore.com.mk


HP OfficeJet Pro 7720 Wide Format All-in-One Printer

11990.00 ден.
€ 195.44

Сериски број: Y0S18A

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА ДА

 

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 34/А4 стр/мин ц/б, 34/А4 стр/мин колор
 Технологија на печатење Инкџет (колор)
 Број на бои 4 (black, cyan, magenta, yellow), опционално XL кертриџи 
Капацитет на XL кертриџите:
Црна (2.000 стр), Магента (1.600 стр), Жолта (1.600 стр), Циан (1.600 стр.)
 Макс. резолуција на печатење до 600х1200 dpi, до 4800x1200 dpi  за колор
 Предвиден број на стр. месечно од 250 до 1.500 страни, максимално 30.000 стр.
 Меморија на факс до 100 страни
 Брзина на факс 4 секунди за една страница (можност за испраќање колор документи)
 Оперативни системи Windows 10, 8.1, 8, 7: 32-bit/64-bit, Windows Vista: 32-bit only, OS X v10.11 El Capitan, OS X v10.10 Yosemite, OS X v10.9 Mavericks
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање до 33 стр/мин ц/б , до 31 стр/мин колор
 Зголемување-намалување на копија 25% - 400%
 Резолуција на копирање 600dpi
 Тип на скенер Flatbat, со автоматски додавач на хартија  за 35 листа
 Оптичка резолуција на скенирање до 4800 dpi ...48-bit
 Максимална големина на скен 356 мм x 216 мм
Информација за хартија
 Фиоки за хартија 1 х 250
 Печатење без маргини да (до А3+)
 Поддржани формати A3+, A4; A5; A6; B5; коверти
 Двострано печатење (дуплекс) Автоматски A4
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци USB 2.0 with compatibility with USB 3.0, Memory card slots, Ethernet, Wireless 802.11b/g/n, RJ-11 fax
 Опционални приклучоци /
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија /
 Димензии на производот со кутија (  ), без кутија ( 584 x 467 x 383 mm )
 Тежина на производот со кутија ( / ), надвор од кутија ( 19.5 кг ) 
 Содржина на пакувањето: Принтер, 4х кертриџи, 1х принт глава , струен кабел, USB кабел
Дополнителни услуги
 Инсталација на уредот ProMedia InstallPack

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise MFP M...

169990.00 ден./€ 2770.82
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise M528f

79990.00 ден./€ 1303.83
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise MFP M...

139990.00 ден./€ 2281.83
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.