Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура

HP LaserJet MFP M436dn Printer - А3

31990.00 ден.
€ 521.43

Сериски број: 2KY38A

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Нема

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА НЕ

 

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 23/А3 стр/мин 
 Технологија на печатење Ласерски (ц/б)
 Број на бои 1 (black) - тонер за 7.400 страни, опционално 13.700 страни
 Макс. резолуција на печатење до 1200 х 1200 dpi
 Предвиден број на стр. месечно од 2.000 до 5.000 страни, макс 50.000
 Меморија 128МВ
 Процесор 600MHz
 Оперативни системи Windows OS compatible with In-Box Driver, Windows XP all 32/64-bit editions, Windows Vista all 32/64-bit editions, Windows 7 all 32/64-bit editions, Windows 8/8.1 all 32/64-bit editions (excluding RT OS for Tablets), Windows 10 all 32/64-bit editions (excluding RT OS for Tablets)
Other OS
Linux (available from HPLIP)
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање до 23 стр/мин ц/б
 Зголемување.намалување на копија 25% - 400%
 Резолуција на копирање 600 х 600 dpi
 Тип на скенер D-CIS
 Оптичка резолуција на скенирање до 600 х 600 dpi ...24 bit
 Максимална големина на скен 297mm x 432 mm
Информација за хартија
 Фиоки за хартија 1 х 100 листа; 1 x 250 листа
 Излезна фиока за хартија до 250 листа
 Поддржани формати
  • A3, A4, A5, B4, B5, Oficio 216 x 340, 8K, 16K
 Двострано печатење (дуплекс) автоматско двострано печатење
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци 1 x Hi-Speed USB 2.0 port; 1 10/100/1000 Ethernet
 Опционални приклучоци /
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија 60- 163 gr/m2
 Димензии на производот 560 x 540 x 413 mm 
 Тежина на производот со кутија ( 31,5 кг  ), надвор од кутија ( 25 кг ) 
 Содржина на пакувањето: Принтер, 1х црн тонер стартен за 4.000 страни, струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, УСБ кабел

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro MFP M28a Pri...

5990.00 ден./€ 97.64
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Color Laser MFP 178nw

12490.00 ден./€ 203.59
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Color Laser MFP 179fnw

14490.00 ден./€ 236.19
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.