Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура
Информации за цени!

Сите цени објавени на веб сајтот се со вклучен ДДВ.
За дополителни информации за производите контактирајте не на email: info@hpstore.com.mk


HP Neverstop Laser MFP 1200a

12490.00 ден.
€ 203.59

Сериски број: 4QD21A

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Нема

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА /

 

 Спецификација
 Брзина на печатење  макс. до 20/А4 стр/мин 
 Технологија на печатење  Ласерски (ц/б)
 Број на бои  1 (black) - тонер за 5.000 страни
 Макс. резолуција на печатење  600 х 600 dpi
 Предвиден број на стр. месечно  од 250 до 2500 страни, макс 20.000
 Меморија   64MB
 Екран  ICON LCD
 Процесор  500MHz
 Потрошен материјал  HP 103A Black Toner Reload Kit (~2,500 pages)HP 103AD DualPack Black Toner Reload Kit (~2,500 pages)HP 104A Black Imaging Drum (~20,000 pages)
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање  до 20 стр/мин
 Зголемување.намалување на копија  25% - 400%
 Резолуција на копирање  600 х 600 dpi
 Тип на скенер  Flatbat
 Оптичка резолуција на скенирање  до 600 dpi
 Максимална големина на скен  216 x 297 mm
Информација за хартија
 Фиоки за хартија  1 х 150 листа
 Излезна фиока за хартија  1 х 100 листа
 Поддржани формати  A6; A5; A4; No.10 envelope; C5 envelope; DL envelope; B5(JIS)
 Двострано печатење (дуплекс)  Мануелно
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци  1 x Hi-Speed USB 2.0
 Мобилити печатење  /
 Оперативни системи  Windows® 10, 8.1, 8, 7: 32-bit or 64-bit, Apple®OS X EI Capitan (v10.11) macOS Sierra (v10.12) macOS High Sierra, (v10.13); USB Linux 
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија  60- 120 gr/m2
 Димензии на производот  380 x 385 x 287 mm
 Тежина на производот  9 kg
 Содржина на пакувањето:  Принтер, тонер за 5.000 страниDrum за ~20.000 страни, струен кабел, упатство за работа, флаер за инсталација, USB кабел
 Гаранција  12 месеци

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Color Laser MFP 178nw

15490.00 ден./€ 252.49
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Color Laser MFP 179fnw

19490.00 ден./€ 317.69
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP OfficeJet Pro 7720 Wide F...

13490.00 ден./€ 219.89
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.