Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура
Информации за цени!

Сите цени објавени на веб сајтот се со вклучен ДДВ.
За дополителни информации за производите контактирајте не на email: info@hpstore.com.mk


HP PageWide Pro 477dw MFP

Download Pdf
31990.00 ден.
€ 521.43

Сериски број: D3Q20B

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Нема

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 
Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА ДА

 

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 55/А4 стр/мин ц/б, 55 стр. мин колор - 6,5 сек. прва страна
 Технологија на печатење HP Pagewide Technology with pigmented inks
 Број на бои 4 (black, cyan, magenta, yellow), опционално XL кертриџи 
Капацитет на XL кертриџите:
Црна (10.000 стр)Магента (7.000 стр)Жолта (7.000 стр)Циан (7.000 стр.)
 Макс. резолуција на печатење до 1200 dpi, до 2400x1200 dpi  за колор
 Предвиден број на стр. месечно од 750 до 4500 страни за печатење, максимум 50.000 стр. месечно
 Дисплеј 4.3” CGD (color graphics), touchscreen; rotating (adjustable angle) display; 6 buttons (Home, Back, Return, Help, Forward, Cancel); USB 2.0 port
 Брзина на факс 4 секунди за една страница (можност за испраќање колор документи)
 Оперативни системи Microsoft® Windows® 7/8, Windows Vista®, Windows® XP (SP2); Mac OS X v 10.5, v 10.6; Linux
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање/скенирање до 55/20 стр/мин ц/б , до 55/15 стр/мин колор (draft мод)
 Зголемување.намалување на копија 25% - 400%
 Резолуција на копирање 600-1200 dpi 
 Тип на скенер Flatbat, со автоматски додавач на хартија до 50 стр., дуплекс, scan to email, scan to network folder, scan to USB...
 Оптичка резолуција на скенирање до 4800 dpi ...48-bit
 Максимална големина на скен 297mm x 216 mm
Информација за хартија
 Фиоки за хартија 1 х 500 листа + 50 листа мануелна фиока 
 Автоматски додавач за хартија 50 листа
 Поддржани формати A4; A5; A6; B5; коверти....
 Двострано печатење (дуплекс) да, автоматски
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци
  • 1 Hi-Speed USB 2.0 Host, 1 Hi-Speed USB 2.0 Device, 1 Ethernet 10/100, Base-TX network, built-in Wi-Fi 802.11b/g/n, 802.11 b/g/n Station, 802.11 b/g Access Point
 Опционални приклучоци види PDF
 Важни додатоци HP ePrint, HP ePrint Mobile Apps, Google Cloud Print, Apple AirPrint™, HP wireless direct printing, HP EasyColor, print preview, automatic two-sided printing, print multiple pages per sheet (2, 4, 6, 9, 16), collation, booklet printing, cover pages, tray selection, scaling, Portrait/Landscape orientation, High Quality Grayscale and Black Ink Only..
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија од 60 до 300 гр.
 Димензии на производот со кутија (  ), без кутија (530 x 407 x 467 mm)
 Тежина на производот со кутија ( 26.39 ), надвор од кутија ( 22.15 кг ) 
 Содржина на пакувањето: Принтер, 4х кертриџи, принт глави , струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација 

 

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Color Laser MFP 178nw

15490.00 ден./€ 252.49
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Color Laser MFP 179fnw

19490.00 ден./€ 317.69
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP OfficeJet Pro 7720 Wide F...

13490.00 ден./€ 219.89
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.